Kondycja w Krakowie przez wyborami

Jednym spośród trudnych wyzwań w lwiej części miast w naszym kraju jest transport. Nasze województwa nie są dostosowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się ilości pojazdów na polskich drogach. Przez to właśnie jedną z najbardziej istotnych inwestycji które powinno podjąć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Jezdnie i transport miejski to priorytet, jaki pozwoli zwiększyć wygodę krakowian a także usprawni całokształt gospodarki miasta.

Spośród okolicznych lokalizacji, inwestycje drogowe w grodzie Kraka mocno się wybijają. Mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za metrem, jednak zanim ono zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową i nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć sporo środków . Spośród bardziej istotnych decyzji finansowych warto podkreślić:
całkowicie elektryczną linię autobusów – pierwszą w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje budowę przynajmniej kilkanaście nowoczesnych dróg dojazdowych między już wybudowanymi połączeniami i naprawy już powstałych tras autobusowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dotarciu do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba zaś pamiętać, że bez remontów jakość dróg nie może się poprawić i aby mieszkało się lepiej, wymagać trzeba wytrwałości.wybory Kraków 2014
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie następne linie komunikacji, jak również lepszej odporności nawierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i odporna. ( kolejnym z takich wzorów może być odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje dodatkowo kolejnych remontów i inwestycji, aby jeździło się po mieście dobrze. Zarówno autem, ale też autobusami. Ale da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na prostej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.